Referendum Stop koncesionárskym poplatkom je škodlivá hlúposť

Autor: Peter Weisenbacher | 29.1.2008 o 14:19 | Karma článku: 11,43 | Prečítané:  9609x

Včera večer po návrate z prechádzky so psom som v schránke našiel mimo iných hlúpych reklám (ktoré by mimochodom tiež niekto mohol konečne zakázať) i zelený lístok na podpísanie referenda za zrušenie koncesionárskych poplatkov. Veru, bolo by to smutné, ak by to nebolo do smiechu, pretože len chvíľu predtým som stál na kopci v dobe keď temer všetci pozerali správy v televízií, aspoň sa tak zdalo podľa modro svietiacich a blikajúcich okienok pri pohľade z kopca. Ja patrím asi k tomu zanedbateľnému promile percenta, čo sa na televíziu skutočne nedíva a rádio nepočúva. Ľudia v mojom okolí parafrázujú reklamy a ja netuším o čom hovoria, spomínajú kauzy o ktorých nemám poňatia a operujú menami „celebrít“, ktoré som nikdy nepočul. STV som pozeral naposledy keď vysielali dokument čo režírovala kamarátka a správy či Rádiožurnál naposledy keď som v nich vystupoval, aby som vedel ako ma zostrihali, prečo som teda proti tomuto referendu?

Začnime sa pýtať kto a prečo túto šarádu organizuje. Akcia má samozrejme petičný výbor, ale je zjavné, že hlavným „hýbateľom“ je Richard Sulík. Človiečik to pozoruhodný a to teraz nemyslím na holú lebku, ale jeho podivuhodné pôsobenie na ministerstve financií a politické lavírovanie par excellence. Pýtať sa ďalej treba aj to komu táto hra na demokraciu prospeje, kto platil tlač a distribúciu reklamných materiálov do schránok, profesionálnu webstránku a tak ďalej?

Ďalej sa treba pýtať o čo vlastne ide? Ak by pánovi Sulíkovi a spol. išlo o zlepšenie situácie v slovenských verejnoprávnych médiách (čo by bolo chvályhodné a po pravde potrebné), tak by namiesto divadielka, ktoré nemá šancu na úspech presadzovali aby sa koncesionárske poplatky platili spravodlivejšie, boli od nich oslobodené sociálne slabé rodiny či dôchodci. Ďalej by nepochybne trebalo reformovať najmä STV aby sa správala ako verejnoprávne a nie komerčné médium, aby nevysielala brak pre „väčšinového, nenáročného“ diváka, ktorý je možné zaplatiť aj reklamou, ale investovala do pôvodnej tvorby a bola naozaj SLOVENSKÁ. Pretože o tom je tiež, nemusíme mať nutne verejnoprávne médiá, veď informáciu o začiatku atómovej vojny nám s radosťou prinesie aj TV Angelika. Ide o kultúru, ak chceme podkopávať tieto média dávame za pravdu všetkým tým čo už dávno tvrdia, že Slováci nie sú žiaden národ, že nemajú žiadnu kultúru či históriu.

Dá sa teda predpokladať, že ľudom za referendom nejde o koncesionárske poplatky či verejnoprávne média, ale o vlastné zviditeľňovanie pomocou takýchto populistických blábolov. Je to škodlivá hlúposť, lebo odvádza pozornosť od skutočných problémov a vulgarizuje komplikované problémy do čiernobieleho videnia.

Platím teda na televíziu ktorú nepozerám rád? Určite nie, ale rovnako platím na súdy, ktoré nenavštevujem, políciu, ktorý ma pred ničím nechráni (a nikdy ani neochránila), diaľnice po ktorých nejazdím, lebo nemám auto (je to neekologické). Nespravíme si teda každý svoje vlastné referendum? Ja som za zrušenie armády pre začiatok, lebo tá je skutočne nanič a stojí ohromné peniaze.

A ako to je so súkromnými médiami? Veď na tie platíme tiež, len nie explicitne vo forme poplatkov, ale v cenách výrobkov. Zverejnil to i tento denník pred pár rokmi, sú to stovky korún mesačne na osobu a nemôžete si vybrať či reklamu pozeráte alebo nie. Ak chceme byť skutočne solidárny zaveďme jogurty oslobodené od poplatkov za komerčnú TV pre chudobných, čo vy na to pán Sulík? -3050

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Kotleba je navždy vodca, fašisti sa hádajú

Prečo nastal rozkol v ĽSNS.

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Holý o výnimke nehovoril pravdu, papalášizmus dokazuje úspešný vedec

Pracuje v Anglicku, žiadosť mu zamietli.


Už ste čítali?