Ako T-Mobile okráda na vianoce svojich zákazníkov

Autor: Peter Weisenbacher | 21.12.2007 o 19:37 | Karma článku: 12,51 | Prečítané:  10178x

Predstavte si, že sedíte s rodinou alebo priateľmi a vaše zaparkované a zamknuté auto niekto v tej chvíli rýchlo a potichu ukradne. Nepríjemné. Ale teraz si skúste predstaviť, že ten kto ho ukradol v rámci svojej rýchlej jazdy z miesta činu havaroval, rozbil vaše, cudzie a zabil iného vodiča. Traumatizujúci zážitok. Čo ale poviete keď príde polícia zatkne vás za vraždu, zhabe vám majetok na zaplatenie škody a skutočného vinníka nechá voľne behať? Hlúposť, anarchia, kocúrkovo? Omyl, to je Európska únia bez či s hranicami ako ju vníma T-Mobile Slovensko. Čo sa mi to teda prihodilo?

Pred pár mesiacmi som bol navštíviť známu vo Francúzsku. Deň pred odchodom ma však prepadli, zbili a o batožinu okradli dvaja (logicky) neznámi muži (dodávam, že to bolo za bieleho dňa a v centre). Vlastne som mal šťastie, ostal som len doudieraný, väčšiu časť osobných vecí vyhodili o ulicu ďalej. Ostali mi teda doklady, letenka, klúče. Dobre si pochodil vraveli mi všetci, prežil si, vrátil si sa domov bez komplikácií a prišiel si len o nejaké veci a peniaze.

Nuž veru áno, prišiel k posttraumatickému stresu a podobným nemilým veciam. Prišiel okrem slušnej hotovosti o nový počítač, Ipod a telefón. S telefónom a počítačom o dáta, ktorých veľkú časť som ale mal našťastie zazálohovanú na PC. Tak som si myslel, kúpiš si nové, necháš si to preplatiť od poisťovne, zabudneš a bude dobre. Zasa omyl, poisťovňa napriek zaplatenej, platnej univerzálnej poistke a policajnéj správe nedala ani korunu (o tom inokedy). Problém však nastal ešte aj tam kde by som to vôbec nečakal: s telefónom. Asi mesiac po návrate mi prišla horentná faktúra z T-Mobile a 95% z toho tvorili roamingove hovory a to som pritom volal asi iba dva razi minutku a poslal zopäť esemesiek. Nuž veru, tak asi tí zlodeji volali z môjho mobilu a to som vravel na polícií, že majú skúsiť ten telefón hľadať, lebo možno bude aktívny, ale oni, že nie, že to by súd francúzsky musel schváliť. Tak nič no, hneď po návrate som dal starú SIMku zablokovať a vystaviť si novú.

Volám teda do T-Mobile a vravím že podľa výpisu to bolo prevolané v dobe keď už bol telefón ukradnutý a teda to spravil niektorí z páchateľov (policajný protokol dodám). Ale kďeže, ja som vraj zodpovedný, mal som to hlásiť. A ako keď mi ukradli telefón? Vraj hneď ako som sa dostal k nejakému. Aha to som mal francúzskym policajtom povedať aby mi šli na stránku T-Mobile zistiť číslo zákaznickej linky a potom mi dovolili telefonovať hala bala? Nuž všeličo sa hovorí o policajtoch aj o Francúzoch, ale zasa taký holubník tam isto nemajú. A potom ževraj ako som sa dostal z polície. No ale to som volal, priatelia, vtedy už bol telefón vypnutý (tak som ho mal nastavený, sám sa mi večer vypne a zaheslí) a potom už ani nikto nevolal ibaže v roamingu aj za tých pár hodín je možné prevolať obstojnú sumičku. Ale nie mám zaplatiť, vraj dlžím, vraj zmluva je taká.

Tak som zaplatil, súdiť sa kvôli tomu nebudem, ale T-Mobile to príde draho. O pár mesiacov mi končí viazanosť a už ju neobnovím, už mám napísanú žiadosť o zrušenie čísla.

Veselé Vianoce priatelia, využite otvorené hranice a slobodu, okradnú vás, potom ešte raz a doma vám to dajú zaplatiť namiesto toho, aby poskytli tie volané čísla polícii a tá našla páchateľa (možno áno, možno nie, ale to by nemala byť moja starosť, právo pozná kategóriu neznámy páchateľ). Ale to by bolo komplikované a zdĺhavé, radšej zatlačme na to najslabšie miesto. Na zakazníka, ktorý si roky platí faktúry načas. -3050

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Holý o výnimke nehovoril pravdu, papalášizmus dokazuje úspešný vedec

Pracuje v Anglicku, žiadosť mu zamietli.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Trump nikomu nechýbal, Biden je prezident

Biden nesľuboval, že Ameriku urobí znovu veľkou. Mal prosbu.


Už ste čítali?