Maratón písania listov po prvýkrát na Slovensku

Autor: Peter Weisenbacher | 4.12.2007 o 23:53 | Karma článku: 10,36 | Prečítané:  6780x

Zapojte sa aj vy 8. a 9. decembra 2007 do najväčšej akcie na podporu ľudí z rôznych krajín sveta, ktorým hrozí porušovanie ich ľudských práv, ktorú každoročne organizuje Amnesty International pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv. Stačí tak málo: POSLAŤ LIST!

Pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv (10. decembra) píšu ľudia po celom svete listy na podporu jednotlivcov, ktorým hrozí porušovanie ich ľudských práv. Akcia vznikla v roku 2002 v Poľsku a mala obrovský úspech. Stala sa každoročnou celosvetovou akciou, do ktorej sa zapájajú desaťtisíce ľudí z viac ako 30 krajín sveta. Cieľom je intenzívny a koncentrovaný tlak, ktorý vyvolá pozitívnu zmenu v životoch konkrétnych ochrancov ľudských práv, väzňov svedomia a iných obetí porušovania ľudských práv.
V roku 2006 sa stal Maratón písania listov obrovským úspechom. Zapojilo sa 41 sekcií, ktorých členovia a sympatizanti napísali približne 120 000 listov a emailov na podporu jednotlivcov, ktorým hrozí porušovanie ľudských práv.

Kto sa môže zapojiť?
Každý! Nie je podstatné, či ste členom AI alebo nie, každý list sa ráta. Amnesty víta všetkých, ktorí sú ochotní poukazovať na porušovanie ľudských práv.

Funguje to vôbec?
Samozrejme! Listy od ľudí, ako ste vy, pomohli v minulosti mnohokrát ovplyvniť postoj predstaviteľov jednotlivých štátov, oslobodiť väzňov svedomia, spustiť vyšetrovanie, zabrániť mučeniu a zastaviť popravy.
Presvedčite sa sami! Pozrite si video, na ktorom hovoria ochrankyne ľudských práv Oksana Čelyševa (Rusko) a Jennifer Latheef (Maledivy) o tom, ako listy ovplyvnili ich život. (video v angličtine).
Aktuálne dobré správy nájdete aj na tejto stránke.

Ako sa zapojiť?

-Ak chcete písať listy z pohodlia svojho domova, stiahnite si informácie o prípadoch a vzorové listy zo stránky Amnesty, vytlačte, podpíšte a pošlite ich!

-Ak máte záujem podpísať už hotový a vytlačený list, navštívte niektoré z miest, kde sa bude v priebehu víkendu 8.-9. decembra 2007 písanie listov uskutočňovať, v Bratislava to bude vo fair-trade obchode Tensenses na Klariskej ulici a v Ex cafe na Prepoštskej ulici (od 14:00 do 19:00).

-V prípade, že máte záujem dostávať podobné prípady a listy e-mailom (2 x mesačne), napíšte nám na kampane@amnesty.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Holý o výnimke nehovoril pravdu, papalášizmus dokazuje úspešný vedec

Pracuje v Anglicku, žiadosť mu zamietli.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Trump nikomu nechýbal, Biden je prezident

Biden nesľuboval, že Ameriku urobí znovu veľkou. Mal prosbu.


Už ste čítali?